Додати сайт до закладок браузера можна натиснувши Ctrl + D
Ru Український Англійська

Утеплення фасадів в Києві. Потрібен альпініст? Що потрібно знати?

Vibor Specialistov Dlya Utepleniya

 Трохи про те, як не переплатити, не витратити свої нерви і отримати якісні послуги

 Багато хто з нас замислювалися, що було б непогано зробити утеплення своєї квартири на N-надцятому поверсі. Але при цьому практично ніхто не має поняття про те, як це робиться, яка технологія і які повинні бути вимоги до майстра.

 Отже, почнемо з самого початку. Пошук...

 На цьому етапі можна забезпечити собі 50 відсотків успіху. Будь-хто, з ким ви зв'язалися на предмет взаємовигідного співробітництва, повинен докладно розповісти, що і як він проводить роботи, чому і навіщо. Сумніви в сторону або фраза типу «секрет фірми» або щось в цьому роді вам скажуть, що перед вами зовсім нікчемна людина і з ним мати справу собі дорожче вийде, яку б він при цьому не говорив цікаву ціну. Категоричне «ні»! Якщо вам докладно і впевнено говорять про всі нюанси і на додаткові питання не спотикаються у відповідях, то це кандидат на проведення робіт. Далі потрібно дізнатися, де і коли проводилися подібні заходи. Тобто дізнатися портфоліо. Записати і не полінуватися потрапити на 2-3 адреси і при можливості поспілкуватися з власниками, щоб прояснити якість робіт, терміни, заявлені і реальні, і про самих людей. Якщо візуально можна добре перевірити стан, то на якісно виконаному об'єкті навіть через 2-4 роки (залежно від клімату) не повинно бути критичних деформацій і руйнувань. Нерідкі випадки, коли після зими падали шматки до 10 квадратних метрів. В ідеалі – це потрапити на місце проведення поточних робіт і подивитися, як і що важливо, ніж працюють. Марка інструмента вам вже багато зможе сказати.

 Тепер про ціну. Занадто дешево – погано. Просто дешево – не набагато краще. Це пройдисвіти, шарлатани і новачки, хоча в числі останніх рідко, але зустрічаються серйозні хлопці. Середній ціновий діапазон. Це вже досвідчені працівники. Там варто подивитися уважно на всі труди, проведені ними, і вирішити, кому віддати перевагу. І верхня планка. На ній мешкають справжні специ, які не будуть з вами вести діалог, якщо ви їм заїкнетеся про знижки ще до початку предметної розмови або ж обсяг буде занадто малий. У всіх вищеназваних категоріях є псевдолица.

 У першій це ті самі новачки, які ще не обтесались і не змужніли на ниві промислового альпінізму, а тому є просто подарунком долі для своїх клієнтів, чого вже не скажеш про інших.

 У другій категорії як правило ошиваються шарлатани з попередніх, але якимось чином добилися чогось причому не зрозуміло як, і тому гадящие людям своїми огидними вміннями на ниві пром-альпінізму. З вищої ліги можна нарватися на пройдисвіта, який водить людей по чужих об'єктів, збирає з великих замовлень аванси і годує «сніданками», але таких швидко, а головне ефективно випалюють зі своїх лав чесні трударі, тому шанс потрапити на таких украй невеликий.

 Тепер технологія. На неї впливають кліматичні умови місцевості, тому вона відрізняється для північних і південних регіонів. Незалежно від усього цього, в ній є прості основоположні будівельної справи.

 Перший етап. Монтаж пінопластових плит (деякі для виду кажуть пінополістирол) проводиться на фасаді будівлі. Фіксація проводиться на цемент-піщану клейову суміш і цвяхи (у просторіччі грибки, парасольки, воланчики) методом нанесення клею на робочу поверхню і кріпленням цвяхів в отворах в стіні зроблених за допомогою перфоратора. Кількість клею залежить від поверхні, але парасольки витрачаються з розрахунку 5 штук на метр квадратний або 3 штуки на аркуші в підлогу-квадрата. Після монтажу не менше 10 годин на висихання суміші.

 Другий етап. Дуже важливий. Монтажна піна. Нею продуваються всі зазори в змонтованому пінопласті. Це дає подвійний ефект. Перший – всі утеплення квартири перетворюється на моноліт. Результат – при «гулянні» вдома не будуть з'являтися тріщини на поверхні і як результат при перепадах температур, ще волога вдень поверхня вночі при заморожуванні не буде руйнуватися. Другий - зникає термо-сітка, через яку відбуваються втрати тепла. Ще від 2 до 12 годин очікування в залежності від якості піни і вологості повітря.

 Третій етап. Армуюча сітка із шпаклівкою. Дає основну захист пінопласту і додаткову міцність. Після висихання затирається і шліфується, після чого наноситься шпаклівка, яка піддається аналогічного процесу. В обов'язковому порядку наноситься грунт між шарами первинної та фінішної шпаклівок, а також перед фарбуванням. І четвертий остаточний етап. Фарбування. Тільки водоемульсійна фарба, її якість теж немало значить. Колір колера ви самі вирішуєте. І те, й інше має бути для фасадних робіт, інакше все дуже швидко зблякне і стече брудними смугами вниз. Суцільний колір досягається 2-4 шарами фарби, в залежності від кольору, темні кольори вимагають більшої витрати. За окремою домовленістю, або без вирахування квадратури вікон також приводяться у відповідність зовнішні укоси.

 І наостанок. Ніколи не слухайте тих, хто каже, що простіше і дешевше утеплити зсередини. Це перетвориться через 2-3 роки в кошмар у вигляді грибка який буде щосили вилазити з-під утепленої стіни, вам будуть стверджувати що "у мене 5 років і нічого" , щось на зразок старої армійської призказки: "Бачиш ховраха? – Ні. – А адже він є." призказка точно відображає ситуацію , до того ж з'їдається корисний простір вашої квартири, а це по 5-7 сантиметрів від кожної стіни, і вже шафа, який ви планували саме тут поставити вже не поміщається. Тому прочитайте ще раз і приступайте до вибору гідного майстра.